Zajímavé čtení

14.dubna 2022

Co dělat, když dítě opakovaně nereaguje na pokyny učitele?

Pedagogika pro rodiče / Napsal Mgr. Jiří Halda

V dnešní poradně nám rodinný terapeut a speciální pedagog Jiří Halda odpoví na další otázky z Poradny. Budeme řešit dětský vzdor, dítě, které zásadně nespolupracuje s učitelem, a nepřizpůsobivé rodiče, u kterých bychom rádi viděli větší spolupráci.

13.dubna 2022

Co děti potřebují?

Inspirace pro rodiče / Napsal PharmDr. Margit Slimáková

Každé třetí dítě v Česku je obézní. U obézních dětí se častěji vyskytuje cukrovka. Podle průzkumů mají kulatá záda, vadné držení těla, ploché nohy, vybočená kolena, ochablé svalstvo. Přitom až čtvrtina školáků nechodí na tělocvik. A rodiče? Ti píšou omluvenky, radí a rozhodují. Neběhej, zakopneš! Nepůjdeme ven, sněží. Rodiče přispívají k tomu, že jejich mají děti katastrofální kondičku.

1.ledna 2020

Jak na imunitu

Nástup do školky a první školková léta znamenají zásadní zatěžkávací zkoušku dětské imunity. A v této souvislosti i zatěžkávací zkoušku rodičovské odolnosti a trpělivosti paní učitelky. Pro mnohé maminky nastává období stále se opakujícího schématu 2-1-2. Dva týdny doma, týden ve školce, dva týdny doma. Imunita každého tříleťáčka je odlišná a ovlivňuje ji mnoho faktorů. Od genetiky přes psychickou pohodu a odolnost až po rodinnou situaci a sociální kontakty.

1.ledna 2020

Reakce dítěte a jeho psychosomatika

Blíží se září a s ním je spojen i nástup nových dětí do mateřské školy. Ačkoliv většina dětí zvládá tuto první změnu v jejich životě statečně a bez větších potíží, pro jiné může jít o vysoce zátěžovou situaci. Projevy signalizující obtížnou adaptaci dítěte na mateřskou školu bývají nejrůznějšího druhu. V některých případech se však může jednat i o symptomy závažnější psychické poruchy, proto je třeba věnovat jim náležitou pozornost.

Grafika - květina
Aktuality
Zveřejněno: 6.7.2021
Vítáme vás na stránkách MŠ

Naším cílem je vytvářet rodinné prostředí, aby se děti cítily bezpečně a spokojeně, vřelý a individuální přístup, hledat možnosti propojení rodinné a školní výchovy.

Aby se školka stala místem spokojeného a šťastného dětství, místem kam se děti i rodiče rádi vrací.

VŠICHNI JSME TU KAMARÁDI, POMÁHÁME SOBĚ RÁDI

Zobrazit vše

Grafika - květina
Kontakty

Mateřská škola Siřejovice

Siřejovice 61,
410 02  Siřejovice
IČ: 71294813
606 030 161
ms.sirejovice@seznam.cz
yhix2br

Zobrazit kontakty a mapu

Grafika - květina
Kalendář akcí

Dnes je 22. června 2024
a svátek má Pavla.

MAP vzdělávání pro ORP Lovosice II Obec Siřejovice